Давид Силва пресече: Си заминувам од Манчестер Сити на крајот од...

Давид Силва објави дека ќе си замине од Манчестер Сити по завршувањето на договорот, односно во лето 2020 година. Тој има уште една година...

Типови на Денот – Среда 26 Јуни 2019

  Crusaders - Motherwell - 1 - 2 Второ (1.6) Lech P. - Brondby - 1 - 2 Второ (1.58) Munchen 1860 - Basel - 3+ (1.35) *Не...

Стружани почнаа максимално активно: Промовирани Ѓуриќ и Рамадани

Новиот македонски прволигаш Струга Трим Лум од прв ден максимално активно ги почна подготовките за дебитантската своја сезона во елитното друштво. Но, максимално активно...

Милано и Кортина д’Ампецо ќе бидат домаќини на ЗОИ 2026

Милано и Кортина д’Ампецо ќе бидат домаќини на Зимските олимписки игри во 2026 година. Другиот кандидат за Игрите беше Стокхолм, но беше поразен во...

Типови на Денот – Понеделник 24 Јуни 2019

  France U21 - Romania U21 - 1 (2.6) Croatia U21 - England U21 - 2 (1.7) NY Yankees - Toronto Blue Jays - 1 (1.4) Haiti -...

Распоред на натпреварите на Македонија на ЕП во ракомет на плажа

Познат е распоредот на натпреварите на престојното Европско првенство во ракомет на плажа кое ќе се одржи во градот Старе Јаблонки во Полска. ЕП...

Хамилтон и Мерцедес доминантни во Франција

Возачот на Мерцедес, Луиз Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Франција. Со комплетна доминација дојде до подиумот запишувајќи ја шестата победа...

Типови на Денот – Недела 23 Јуни 2019✔️

Colombia - Paraguay - 1X (1.45) Senegal - Tanzania - 1 (1.41) Qatar - Argentina - 2 (1.27) Morocco - Namibia - 1 (1.35) Argentina - Serbia -...

Чудната формација на Аргентина: Сите во круг, еден во средина (ФОТО)

Аргентина не успеа да слави на првите две средби од Копа Америка, а главниот дел од критиките одат на адреса на селекторот Лионел Скалони,...

Тип на Денот – Среда 19 Јуни 2019

  Dallas - New Mexico United - 1 (1.5) *Не прифаќајте ја оваа статија како совет. Обложувањето носи ризик. Обложувајте се само со тоа што сте...