Барселона ја потврди титулата број 26

Барселона вечерва го победи Леванте и заокружи нова шампионска титула во Шпанија, седма во последните 10 години и 26 во историјата. Барса влезе како...

Типови на Денот – Сабота 27 Април 2019

  Tottneham - West Ham UTD. - 1 (1.42) Atl. Madrid - Valladolid - 1 (1.4) B. Dortmund - Shalke 04 - 1 (1.35) *Не прифаќајте ја оваа...

Нова трагедија во домот на Сала – Почина таткото на Емилијано

Уште една трагедија го потресува семејството Сала, откако таткото на фудбалерот Емилијано почина. Само неколку месеци по авионската несреќа во која загина фудбалерот, неговиот...

Типови на Денот – Петок 26 Април 2019

  Sparta Rotterdam - Jong Ajax - 0 - 4 (1.42) Bordeaux - Lyon - 2 (1.73) Rio Ave - Porto - 2 (1.33) Augsburg - B. Leverkusen...

✔️ Тикет на Денот – Петок 26 Април 2019

Liverpool - Huddersfield Town - 1-1 (1.33) Cardiff Metropolitan University - Llanelli Town - TO 2.5 (3+) (1.40) Rio Ave - Porto - TO 2.5 (3+)...

Типови на Денот – Четврток 25 Април 2019

Real Sociedad - Villareal - ГГ (1.7) Sevilla - Rayo Vallecano - 1 (1.35) Den Haag - Excelsior - ГГ (1.5) Crvena Zvezda - Partizan - ГГ...

✔️ Тикет на Денот – Четврток 25 Април 2019

Den Haag – Excelsior - GG (BTS) (1.60) 🤾‍♀️ Vardar - Szeged - 1 (1.85) Sevilla  -  Rayo Vallecano - 1 (1.33)   Коефициенти од 1xbet.com Што е нашиот...

Пука работата во Минхен – Левандовски пред продажба

Навивачите на Баерн и управата на овој клуб од Минхен, сезонава по никој сегмент фудбалски гледано, неможат да бидат задоволни од резултатите на екипата. Баерн...

Сари открива со кои тројца играчи ќе се обиде да го...

По заминувањето на Цеск Фабрегас од Челси во Монако, остана една празна позиција со која Маурицио Сари треба да пронајде опција со кого ќе...

ВИДЕО: Голот на Сара Ристовска против ЧСМ Букурешт во топ5

На последниот меч на ЧСМ Букурешт, каде настапува нашата репрезентативка Сара Ристовска, таа постигна еден гол и тој гол беше ставен во топ5 изборот...