НАВИВАЧИТЕ ГО ДОЧЕКАА МИХА: Синиша, не се откажувај! (ВИДЕО)

По завршувањето на денешната прес-конференција на која српскиот стратег на клупата наБолоња изјави дека ќе мора да замине на лекување поради тоа што му...

Типови на Денот – Сабота 13 Јули 2019

  Telstar - AZ Alkmaar - 2 (1.3) Blau Weis Linz - Union Berlin - 3+ (1.38) Hoffenheim - Braunschweig - 3+ (1.35) B. Leverkusen - Fortuna Sittard...

Типови на Денот – Четврток 11 Јули 2019

  Debreceni - Kukesi - 1 (1.42) Maccabi Haifa - Mura - 1 (1.43) Kauno Zalgiris - Apollon Lima - 2 (1.45) Olimpija Lj. - Rigas Futbola sk...

Типови на Денот – Среда 10 Јули 2019

Dundalk - Riga FC - 1 (1.8) Sheriff T. - Saburtalo Tbilisi - 1 (1.45) Linfield - Rosenborg - 2 (1.45) *Не прифаќајте ја оваа статија како...

Типови на Денот – Вторник 9 Јули 2019

  Suduva - Crvena Zvezda - 2 (1.62) Dudelange - Valletta - 2+ (1.33) Sarajevo - Celtic - 2 (1.55) TNS - Feronikeli - 2+ (1.3) *Не прифаќајте ја...

Типови на Денот – Понеделник 8 Јули 2019

  Ghana - Tunisia - 2+ (1.55) Hearts - Inverness CT - 3+ (1.53) Cork City - Preston - 3+ (1.33) Cinderford Town - Hereford - 3+ (1.38) *Не...

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО 7-ми јули: Гризман штрајкува, Милан ја сака ѕвездата...

Нашата редакција и денес навремено ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот. –Стефан Ел Шарави е на чекор од трансфер во кинески Шангај...

Типови на Денот – Недела 7 Јули 2019

  Atalanta UTD - New York RB - 3+ (1.6) USA W - Holland W - 2+ (1.25) Brazil - Peru - 1+I и 3+ (2.15) Hebei CFFC...

Јувентус се пофали со екстра засилување: Андреа Сташкова!

Паралелно со засилувањата на машкиот тим, Јувентус работи и на подобрување и засилување на женската екипа која ја формира неодамна. Па така со помош...

Повторно Озил и повторно Арсенал: Можен трансфер во клубот каде настапува...

По извесен период, британските медиуми повторно се навраќаат на темата Месут Озил и неговиот евентуален трансфер надвор од Арсенал. Германскиот интернационалец повторно е на тапет...