Откако се одложи „Ел Класико“ Барса се огласи со официјално соопштение

Oткако беше одлучено да се одложи натпреварот помеѓу Барселона и Реал Мадрид закажан за 26-ти октомври, Барселона се огласи со официјално соопштение. Поради нестабилноста...

Турски репрезентативец горд на Роналдо – Со салутирање ме пречека на...

Турскиот фудбалски репрезентативец Мерих Демирал откри како по враќањето во Јувентус Кристијано Роналдо го пречекал со војнички поздрав. Доста прашина крена...

Кристиано Роналдо = МНОГУ ПАРИ, тоа Јувентус најдобро го знае

Кога ќе се спомене името на фудбалскиот ас и шоубизнис комерцијална ѕвезда Кристиано Ронадло, прво што паѓа на памет е добар фудбал, многу голови,...

Вејд летоска за малку ќе завршел во Европа

Малку недостасувало НБА ѕвездата Двејн Вејд да игра во Европа, поточно во тимот на Олимпија Милано. Тоа го потврди и претседателот на овој клуб,...

Барселона официјално предложи нов термин за „ел класико“

Шпанскиот шампион Барселона објави денеска преку соопштение кога сака да се игра одложеното „ел класико“ закажано за следниот викенд, поради...

Пиварци и пријателите исчистија неколку километри од кејот на Вардар

Во најновата еко-акција, што се спроведе во рамки на повеќегодишната платформа „Рециклирате ли!?“, волонтерите на Пивара Скопје исчистија неколку километри од...

„Бојко Борисов не е причината за оставката – немам веќе трпение“

Претседателот на бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Михајлов експресно поднесе оставка на функцијата после срамните сцени и расистичкото и фашистичкото...

Нема ваучер, епа тогаш еве ви БОЈКОТ!!!

Како и што најавивме пред неколку дена, денес истото и се официјализираше. Кошаркарите и ракометарите стапија во бојкото. Имено...

Демирал: Роналдо ме дочека со војнички поздрав

Tурскиот репрезентативец Мерих Демирал откри дека Кристиано Роналдо во Торино го дочекал со војнички поздрав. Многу прашина во јавноста крена салутирањето на репрезентативците на...

Бојкот во кошарката и ракометот: Политичари, не водете војни врз грбот...

Претставници на ракометните и кошаркарски второлигаши денеска на заедничка прес-конференција ги искажаа своите проблеми со недобивањето ваучери според новиот начин...