Бербатов: На овој Јунајтед не би му помогнале ниту Меси и...

Бугарскиот фудбалер Димитар Бербатов неодамна објави крај на кариерата и од тогаш почесто се огласува во медиумите. Бербатов сега зборуваше за ситуацијата во неговиот...

Мбапе подготвен за дуелот со Ница

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, доби радосна вест во пресрет на дуелот со Ница во францускиот шампионат. Во тимот...

Рено ќе биде исфрлен од Формула 1 поради – измама?

После завршувањето на последното гранпри во Формула 1, во Јапонија на „Сузука“, Расинг Поинт поднел жалба против Рено поради додавки...

Де Лаурентис ја изненади Италија: Да го вратам Игуаин? Зошто да...

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис не ја исклучи можноста да го врати Аргентинецот иако напаѓачот со конфликт со првиот човек на клубот од...

Де Лаурентис: Игуаин назад во Наполи? Зошто да не!?

Иако нивната разделба не беше сјајна, сопственикот на Наполи Аурелио Де Лаурентис во овие денови ја „разбранува“ јавноста во Италија. Гонзало Игуаин стана најомразениот...

Еурофарм Работник во проблеми пред Татран Прешов: Неизвесни два клучни играчи

По три порази и една победа, Еурофарм Работник ги продолжува настапите во Лигата на шампионите и в недела од...

Зидан ја прокоментира средбата со Погба!

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и ѕвездата на Манчестер Јунајтед Пол Погба се сретнале во Дубаи за време на паузата за националните тимови....

Јунајтед доби корпа од Ракитиќ: Хрватот не сака да живее на...

Манчестер јунајтед беше еден од неколкуте европски великани кои сериозно се заинтересирани да го ангажираат хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ од...

Солскјер за Ливерпул, Де Геа и зимските трансфери

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер смета дека неделното дерби на Ливерпул е одлична можност неговите играчи да го поправат впечатокот и да...

Ван Дајк пред мечот со Манчестер Јунајтед изненади со изјавата

Вирџил Ван Дајк инсистира на тоа дека натпреварите против Манчестер Јунајтед не се најважни во сезоната за Ливерпул, туку...