НАЈНОВИ СТАТИИ

„Ги искоцка сите пари, а потоа во последен момент доби 200.000...

Војтех Шчесни кој во моментов ги брани боите на Јувентус, додека настапуваше во Рома ја делеше соблекувалната со контроверзниот Раџа...

Хоџсон додека бил тренер на Ливерпул продал играч по грешка!

Во главна улога е Рој Хоџсон! Големото тренерско име од Островот, Рој Хоџсон има голема кариера зад себе, 71 годишниот тренер водеше тимови како...

Светски рекорд: Реал ќе понуди 280 милиони евра за Мбапе

Нејмар е името што почесто беше споменувано со трансфер во Реал Мадрид во изминатиот период, но Зинедин Зидан има поинакви планови....

Јуве пронајде замена за Пјаниќ, пристигнува „моторот“ на Челси!?

Миралем Пјаниќ би можел да го напушти Јувентус, а доколку тоа се случи, „бјанконерите“ имаат спремено замена. Се работи за...

Реал Мадрид и Милан во битка за новата бразилска ѕвезда

Реал Мадрид минатата година го купи талентираниот Винисиус Жуниор кој веднаш се наметна во првиот тим, а на лето планира да донесе уште еден...

Изминатата ноќ во НБА видовме луда тројка од половина терен за...

Кошаркарите на Шарлот Хорнетс изминатата ноќ на неверојатен начин стигнаа до победа на гости кај Торонто Раптотс со 115:114. Во натпреварот полн со пресврти...

Кардиф ја соборува тужбата од 17 милиони евра: Сала воопшто и...

Челниците на премиерлигашот Кардиф имаат намера да им воочат на органите на ФИФА дека договорот кој го потпишале...

Џејмс: Никогаш нема да ги изневерам „боговите“ на кошарката

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс истакна дека на теренот секогаш ќе дава максимум, без разлика на ситуацијата во која...

Јувентус веќе ја пронајде замената за Пјаниќ

Миралем Пјаниќ игра уште една одлична сезона во дресот на Јувентус, но повторно се актуелни шпекулациите кои ги побрзуваат со Реал Мадрид, особено после...

Успешна промоција на „Охрид трчаТ“ во Мостар (ФОТО)

Најголемата спортска манифестација во Охрид, Атлетскиот викенд Охрид трчаТ имаше повеќе од успешна промоција на полумаратонот во Мостар кој се одржа...